Zakrzepica żył może prowadzić do cięższych powikłań, takich jak separacja skrzepliny czy gangrena. Dlatego konieczna jest trafna diagnoza i specjalistyczne leczenie.
Drętwienie rąk bywa skutkiem trudności z przepływem impulsów nerwowych. Powodem może być uszkodzenie rdzenia kręgowego lub błon nerwowych, nazywane jako stwardnienie rozsiane. Jest ono najczęstszą przyczyną niepełnosprawności u młodych dorosłych, dlatego, jeżeli wykluczysz inne powody problemów z drętwieniem kończyn – nie zwlekaj z wizytą u lekarza!
Obok drętwienia rąk (i nóg), charakterystyczny dla udaru jest zespół intensywnych objawów: zaburzenia mowy i wzroku, kłopoty z chodzeniem, częściowy paraliż twarzy. Udar jest niezwykle niebezpieczny i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Każda sekunda jest na wagę życia!
To tylko kilka najczęstszych chorób, którym może towarzyszyć drętwienie rąk. Jeśli podejrzewasz, że za nieznośnym mrowieniem w kończynach stoi coś więcej, niż chwilowy bezwład – warto skontaktować się z lekarzem.